Komunikat strony

szklanka z kranówką wypełniona owocami
21.05.2010

Komunikat powodziowy

MPWiK w m.st. Warszawie S.A w związku z alarmem powodziowym informuje, że Spółka jest w pełni przygotowana na zaistniałą sytuację.

Obecnie wszystkie nasze obiekty funkcjonują normalnie. Dotyczy to w szczególności studni „Gruba Kaśka”, która bez przeszkód ujmuje wodę spod dna Wisły oraz oczyszczalni Czajka.

Gruba Kaśka

Gruba Kaśka pobiera wodę, która jest uzdatniana w Wodociągu Praskim i dostarczana mieszkańcom prawobrzeżnej Warszawy, m.in. Pragi Południe i Gocławia. Dwa razy dziennie w ujęciu pobierane są próbki wody do badania laboratoryjnego. Dotychczas, mimo zwiększonego zanieczyszczenia rzeki wywołanego falą powodziową, badania nie wykazały pogorszenia jakości wody surowej (woda ze studni, przed procesem uzdatniania). Oznacza to, że woda dostarczana naszym Klientom jest w pełni bezpieczna.

Ciągły monitoring jakości wody umożliwi nam szybką reakcję w przypadku, gdy zaczniemy odczuwać skutki obniżenia jakości wody w Wiśle.

Czajka

Według założeń oczyszczalnia miała zostać zamknięta przy poziomie rzeki 7m. Jednak dzisiejsze przekroczenie poziomu 7 m nie niosło ze sobą zagrożenia zalania oczyszczalni. W związku z tym, oczyszczalnia pracuje normalnie, oczyszczając wszystkie ścieki, które są do niej kierowane. Nie można natomiast wykluczyć, że gdy poziom Wisły dalej będzie się podnosił, oczyszczalnia zostanie wyłączona. Stan rzeki oraz poziom ścieków są na bieżąco monitorowane, tak aby w razie konieczności zakład mógł zostać zamknięty. W takim przypadku ścieki zostaną przekierowane bezpośrednio do Wisły.

Pragniemy podkreślić, iż fala powodziowa nie zakłóci prawidłowego funkcjonowania Spółki, która bez żadnych przerw będzie dostarczać wodę do kranów Klientów, jednocześnie zapewniając odprowadzanie ścieków.

Do czasu odwołania alarmu powodziowego, koordynacją działań prewencyjnych zajmują się  pracownicy MPWiK, dyżurujący przez całą dobę.

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a