Komunikat strony

29.05.2019

Fala wezbraniowa na Wiśle: jakość wody w kranie niezagrożona

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. w związku z stanem alarmowym  na rzece Wiśle informuje, że woda uzdatniana w dwóch stacjach Zakładu Centralnego, tj. SUW „Filtry” i SUW „Praga” jest bezpieczna i można ją pić prosto z kranu.

Wodociągi Warszawskie pobierają wodę dla mieszkańców stolicy spod dna rzeki Wisły za pomocą perforowanych rur, tzw. drenów. Jest to proces infiltracji, który trwa do 30 godzin. Wstępnie oczyszczona woda jest następnie kierowana do dwóch stacji uzdatniania: „Filtry” i „Praga”. Dzięki stosowaniu nowoczesnych technologii uzdatniania, w tym ozonowania pośredniego i wieloetapowej filtracji oraz dezynfekcji, woda jest bezpieczna i spełnia wymogi określone w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Oznacza to, że można ją pić prosto z kranu bez przegotowania.

Przypominamy, że nad prawidłowym przebiegiem procesu uzdatniania czuwają pracownicy MPWiK, a ich skuteczność stale kontrolują laboranci z akredytowanych laboratoriów Spółki. Ponadto, w czasie przejścia fali wezbraniowej, w celu zapewnienia mieszkańcom aglomeracji warszawskiej dostawy wysokiej jakości warszawskiej kranówki, jakość wody powierzchniowej, infiltracyjnej oraz uzdatnionej jest kontrolowana ze zwiększoną częstotliwością.

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a