Komunikat strony

13.08.2013

Europa zmienia Warszawę

Już od najbliższego weekendu na Krakowskim Przedmieściu (w pobliżu kościoła św. Anny) każdy będzie mógł zobaczyć jak zmieniła się Warszawa dzięki funduszom europejskim.

 

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa, prowadzony przez Biuro Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego Urzędu m.st. Warszawy i współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, zaprasza w dniach od 17 do 25 sierpnia na imprezę plenerową oraz wystawę fotograficzną pt. „Europa zmienia Warszawę”. W trakcie jej trwania zostaną zaprezentowane projekty realizowane przez m.st. Warszawa przy dofinansowaniu z funduszy europejskich. 

Każdego dnia podczas trwania wydarzenia, w godz. 10:00 – 18:00 będzie można odwiedzić namiot - Europejski Punkt Informacyjny, w którym Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa oraz instytucje korzystające ze wsparcia Unii Europejskiej zaprezentują swoją ofertę kulturalną i edukacyjną.

Na każdy dzień przygotowano mnóstwo atrakcji dla odwiedzających.

Wydarzenie zainicjowane zostanie przez weekend zdrowia, który obejmie podstawowe badania medyczne, szkolenie z pierwszej pomocy zaprezentowane przez instruktorów Polskiego Czerwonego Krzyża, a także zabawy dla dzieci. 

W następnych dniach będzie można wziąć udział w warsztatach edukacyjnych i konkursach organizowanych m.in. przez Centrum Komunikacji Społecznej m.st. Warszawy oraz Oddziały Muzeum Historycznego m.st. Warszawy, jak również w eksperymentach prowadzonych przez Centrum Nauki Kopernik.

Środa 21 sierpnia to dzień z ekologią – mieszkańcy będą mieli możliwość obejrzenia egzotycznych gatunków zwierząt takich jak węże, jaszczurki, żółwie i inne, które są podopiecznymi Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie. 

W czwartek, podczas spotkań z instytucjami zajmującymi się funduszami europejskimi będzie można zasięgnąć informacji na temat ich działalności oraz otrzymać interesujące materiały i publikacje. 

Następny dzień to spotkanie z Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym oraz Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie

Ostatni weekend również zostanie poświęcony ochronie zdrowia. 

W sobotę 24 lipca Warszawski Szpital dla Dzieci przeprowadzi bezpłatne badania jamy ustnej, pomiaru ciśnienia, analizy masy ciała

Z kolei następnego dnia SPZOZ Warszawa Wola – Śródmieście przeprowadzi bezpłatnie badania poziomu cukru i cholesterolu,  pomiar ciśnienia oraz udzieli porad z zakresu profilaktyki zdrowotnej. 

Dodatkowo przez cały okres trwania imprezy w namiocie stanowiącym Europejski Punkt Informacyjny będzie można skorzystać z bezpłatnych usług informacyjno – doradczych świadczonych przez konsultantów Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct –Warszawa.

Wystawa oraz impreza plenerowa mają na celu zapoznanie mieszkańców Warszawy z tematyką związaną z Unią Europejską oraz wykorzystaniem funduszy europejskich w latach 2007–2013. Wydarzenie będzie realizowane w ramach projektu m.st. Warszawy pod nazwą Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Więcej informacji znajdą Państwo pod adresem:            

europedirect.um.warszawa.pl

 

UWAGA!

W terminie 17 – 25 sierpnia 2013 r. siedziba Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct -Warszawa zostaje przeniesiona do Europejskiego Namiotu Informacyjnego przy ul. Krakowskie Przedmieście . 

Program imprezy.pdf

Plakat.pdf

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a