Komunikat strony

szklanka z kranówką wypełniona owocami
18.11.2010

Ciśnienie wody na terenie Lewandowa

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. w związku ze spadkami ciśnienia wody dostarczanej do osiedla Lewandów informuje, że w trosce o codzienny komfort mieszkańców podjęto szereg działań, które mają na celu zmniejszenie uciążliwości.

Obecnie MPWiK S.A. przygotowuje inwestycję, która pozwoli rozwiązać problem dostawy wody do południowo-wschodniej Białołęki. Jest to przebudowa przewodu rozbiorczego w ul. Współczesnej o średnicy Ø 100 mm, na przewód o średnicy Ø 200 mm., pozwoli dostarczyć większą ilość wody do osiedli na terenie Lewandowa.

Należy zaznaczyć, że już w 2008 roku planowana była budowa przewodu o większej średnicy w ul. Daniszewskiej, jednak Urząd Dzielnicy Białołęka, ze względu na zbyt duże koszty zrezygnował z wykupu terenów pod nową drogę, a tym samym uniemożliwił budowę przewodu w projektowanej lokalizacji. W 2009 r. Spółka ponownie zleciła opracowanie analizy trasy i dostępności terenu. Jedyną możliwą trasą przewodu jest poprowadzenie go istniejącymi ulicami, tj. Daniszewską, Szlachecką, Przykoszarową i Juranda za Spychowa, aż do ul. Ostródzkiej. W związku z tym niezbędne jest poszerzenie ulic Szlacheckiej i Przykoszarowej (poprzez wykupienie gruntów wzdłuż ulic). Obecnie prowadzone są rozmowy z Przedstawicielami Urzędu m.st. Warszawa w sprawie finansowania wykupu gruntów pod budowę sieci.

Nadmieniamy, że obniżenie ciśnienia jest typowym zjawiskiem towarzyszącym równoczesnym, dużym rozbiorom. Jednocześnie, należy zaznaczyć, że zmiana warunków pogodowych ma wpływ na obniżenie rozbiorów wody w całej aglomeracji i stabilizację ciśnienia.  

Ponadto obszary miasta, w których intensywnie rozwija się budownictwo mieszkaniowe poddawane jest w MPWiK S.A. stałej analizie, której celem jest planowanie inwestycji równolegle z rozwojem zabudowy. Dlatego też organy wydające pozwolenia na budowę nowych osiedli powinny brać pod uwagę fakt czy w danym rejonie istnieje możliwość podłączenia nowych budynków i istniejąca infrastruktura jest w stanie zapewnić odpowiednie parametry dostarczanej wody. W wydawanych przez Spółkę warunkach technicznych jest zapis, który jednoznacznie określa, że „dostawa wody i/lub odbiór ścieków” będzie możliwy po wybudowaniu infrastruktury wodociągowej i/lub kanalizacyjnej. Dlatego też, często deweloperzy w trakcie inwestycji przebudowują lub budują nowe przewody w celu zapewnienia dostawy wody.

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a