Komunikat strony

szklanka z kranówką wypełniona owocami
14.11.2020

Awaria wodociągowa w Al. Jerozolimskich - przywrócono dostawy wody na terenie Pruszkowa

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy,

zakończyliśmy prace związane w wymianą uszkodzonej magistrali wodociągowej DN 600 zlokalizowanej w Al. Jerozolimskich. O godz. 5:30 przywrócono dostawy wody. Dziękujemy za cierpliwość oraz wyrozumiałość.

[aktualizacja, sobota 14.11.2020, godz. 5:50]

W dniu 13.11.2020 r. w godzinach przedpołudniowych, w związku z pracami kanalizacyjnymi prowadzonymi przed firmę zewnętrzną w rejonie Al. Tysiąclecia na wysokości ul. Piastowskiej 4, została uszkodzona magistrala wodociągowa o średnicy 600 mm. Na miejsce niezwłocznie wysłano pogotowie techniczne MPWiK, które zabezpieczyło wodociąg.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, magistrala została wyłączona o godz. 23:00. Następnie, do jej naprawy przystąpił w godzinach nocnych wykonawca, który sam ją wcześniej uszkodził. W tym celu na miejsce prac sprowadzono niezbędny sprzęt, w tym pompy do usunięcia nadmiaru wody oraz materiały potrzebne do wymiany odcinka. Po dokopaniu się do rurociągu, przystąpiono do wymiany kilkumetrowego odcinka uszkodzonej rury. Jego montaż zakończono ok. godz. 4.30 i wówczas, po sprawdzeniu sposobu wykonania prac, wykonawca zgłosił przewód do nawodnienia. Dostawy wody przywrócono o godz. 5:30.

Awaria została usunięta najszybciej, jak to było możliwe, a prace przez cały czas były prowadzone są pod nadzorem służb MPWiK.

Aby zminimalizować uciążliwości związane ze wstrzymaniem dostaw wody, MPWiK uruchomiło zapasowe ujęcia wody na terenie Pruszkowa. Zostały także podstawione beczkowozy:

  • Emancypantek róg Lalki
  • Plantowa róg Zgody
  • Antka róg Placówki
  • Sienkiewicza 1D
  • Bolesława Prusa 35

Przepraszamy Państwa za utrudnienia związane z prowadzonymi pracami oraz dziękujemy za wyrozumiałość oraz cierpliwość.

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a