Komunikat strony

szklanka z kranówką wypełniona owocami
20.09.2023

20 września ruszają zapisy na zajęcia edukacyjne w semestrze zimowym

20 września br. o godz. 10.00 rozpoczynamy zapisy na semestr zimowy Programu Edukacji Ekologicznej „Z Wisły do Wisły – podróże z Kropelkiem”, prowadzonego przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. Na zajęcia zapraszamy uczniów szkół podstawowych z aglomeracji warszawskiej.

Ze względu na wciąż obowiązujące w całym kraju stopnie alarmowe BRAVO i CHARLIE–CRP nie możemy zorganizować zajęć w trybie stacjonarnym na terenie Stacji Uzdatniania Wody „Filtry”. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniu szkół, proponujemy formułę hybrydową oferowanych przez nas bloków tematycznych.

Teraz zajęcia także w "Kamieniu"

Miło nam poinformować, że dzięki nawiązaniu współpracy z Pawilonem Edukacyjnym „Kamień” możemy Państwu zaoferować zajęcia stacjonarne na terenie Pawilonu o tematyce „Warszawska kranówka rures* (*rules)”. Warsztaty będą odbywały się w każdy poniedziałek semestru zimowego. Ponadto oferujemy również spotkania w przestrzeni wirtualnej za pośrednictwem platformy MS Teams o tematyce „Sedes to nie kosz na śmieci”, które będą się odbywały w każdy czwartek semestru.

Zapisy będą prowadzone drogą elektroniczną. Linki do formularzy podajemy poniżej – będą one aktywne w dniu uruchomienia zapisów.

Linki do formularzy dla szkół:

  • Zajęcia stacjonarne "Warszawska kranówka rures* (*rules) w Pawilonie Edukacyjnym "Kamień" (ul. wybrzeże Puckie 1, 03 - 301 Warszawa) – brak miejsc
  • Zajęcia online „Sedes to nie kosz na śmieci”– formularz do zapisów

Zajęcia stacjonarne, połączone z warsztatami na terenie „Kamienia” pod nazwą „Warszawska kranówka rures* (*rules)”, będą poświęcone tematowi wody w kontekście szanowania jej zasobów. W ich trakcie będą poruszone zagadnienia dotyczące składu i właściwości wody oraz zostaną wyjaśnione procesy towarzyszące uzdatnianiu warszawskiej kranówki. Zajęcia przybliżą również definicję śladu wodnego i pokażą, w jaki sposób można racjonalnie gospodarować wodą w naszych domach.

„Sedes to nie kosz na śmieci” to blok poświęcony tematowi rozsądnego i odpowiedzialnego korzystania z kanalizacji. Nasza spółka od wielu lat prowadzi projekt edukacyjny, którego zadaniem jest popularyzowanie wiedzy na temat ścieków, sposobu ich oczyszczania oraz odpowiedniego zachowania w toalecie, w tym niewrzucania śmieci do sedesu i nadużywania detergentów.

Nasi edukatorzy opowiedzą o kranówce i o ściekach

Zajęcia są prowadzone przez pracowników Działu Komunikacji i Edukacji Ekologicznej MPWiK.

  • w poniedziałki w godzinach 9.00 i 12.00 – „Warszawska kranówka rures* (*rules)” zajęcia stacjonarne w Pawilonie Edukacyjnym „Kamień” (ul. Wybrzeże Puckie 1, 03-301 Warszawa) – blok poświęcony wodzie dla szkół podstawowych;
  • w czwartki o godzinie 10.00 i 12.00 - „Sedes to nie kosz na śmieci” zajęcia online– blok poświęcony ściekom dla szkół podstawowych.

Aby móc uczestniczyć w zajęciach w formule on-line, wystarczy mieć komputer lub urządzenie przenośne z mikrofonem i głośnikami wraz z dostępem do Internetu. Materiały edukacyjne są dostępne na stronie internetowej www.mpwik.com.pl w zakładce Edukacja Ekologiczna.

Wszelkie zapytania dotyczące programu edukacji ekologicznej prosimy kierować na nasz adres mailowy: pee@mpwik.com.pl.

Regulamin zajęć on-line w semestrze zimowym 2023

Regulamin zajęć PEE - Kamień

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a