Komunikat strony

szklanka z kranówką wypełniona owocami

Źródełka z warszawską kranówką w budynkach użyteczności publicznej

Każdego dnia dostarczamy mieszkańcom Warszawy i okolic około 350 milionów litrów zimnej i smacznej wody. Gwarancją jej najwyższej jakości są nowoczesne technologie uzdatniania, w tym ozonowanie i wieloetapowa filtracja oraz stała kontrola laboratoryjna. Akredytowane laboratoria wodociągów warszawskich wykonują w ciągu roku około 200 tysięcy badań próbek wody, dzięki czemu mamy pewność, że jest ona bezpieczna i spełnia surowe normy polskie oraz europejskie. Nad wysoką jakością warszawskiej kranówki czuwa także Sanepid.

Warszawska kranówka – mądry wybór!

Dzięki źródełku z zimną wodą, możemy gasić pragnienie w dowolnym momencie, bez ograniczeń, a jeżeli mamy bidony lub butelki wielorazowego użytku możemy je uzupełnić
w szkole, w urzędzie, w przychodni etc.  Warszawska kranówka świetnie orzeźwia i nie ma kalorii oraz zawiera cenne dla organizmu biopierwiastki - magnez i wapń.

Każdy budynek użyteczności publicznej zaopatrywany w wodę przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A., może zgłosić się do projektu "Źródełka wody w budynkach użyteczności publicznej" i otrzymać bezpłatne źródełko.

Wodociągi Warszawskie instalują źródełka wody w szkołach oraz w miejscach najczęściej odwiedzanych przez klientów bądź gości już od 2015 r. W tym roku połączono program montażu źródełek w szkołach oraz program montażu źródełek w budynkach użyteczności pod jedną nazwą Programu „Źródełka wody w budynkach użyteczności publicznej”.

Jednostka zainteresowana montażem źródełka jest zobligowana jedynie do poniesienia kosztów związanych z przygotowaniem wewnętrznej instalacji wodociągowej i kanalizacyjnej oraz przeprowadzenia badania jakości wody w celu potwierdzenia wyniku spełniającego jej wymagania określone w przepisach*.

Program realizowany jest w ramach kampanii zachęcającej mieszkańców aglomeracji stołecznej do picia warszawskiej kranówki. 

Z programu mogą skorzystać instytucje sektora publicznego administrujące budynkami użyteczności publicznej w tym szkołami.

Jak zgłosić chęć instalacji źródełka?

Aby zgłosić szkołę do projektu, należy zapoznać się całym procesem instalacji źródełka, wykonać badania jakości wody i wypełnić deklarację. Wymagane dokumenty przesłać pocztą na adres: Program „Źródełka wody w budynkach użyteczności publicznej”, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A., Pl. Starynkiewicza 5, 02 – 015 Warszawa.

Modele Źródełek do wyboru:

Źródełko bezodpływowe Źródełko odpływowe do napełniania butelek Źródełko odpływowe do napełniania butelek z fontanny

 

Dokumenty do pobrania:

  1. Informacja o Programie „Źródełka wody w budynkach użyteczności publicznej”
  2. Deklaracja przystąpienia do Programu
  3. Zakres badań jakości wody na potrzeby montażu źródełek wody w szkołach i w budynkach użyteczności publicznej.
  4. Instrukcja przygotowania instalacji wewnętrznej do montażu  źródełka odpływowego  do napełniania butelek.
  5. Instrukcja przygotowania instalacji wewnętrznej do montażu źródełka odpływowego do napełniania butelek z fontanna do picia.
  6. Instrukcja przygotowania instalacji wewnętrznej do montażu źródełka bezodpływowego.

 

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a