Komunikat strony

19.09.2017

Zapisy na zajęcia edukacyjne w semestrze zimowym 2017/2018

19 września br. o godz. 10:00 rozpoczną się zapisy na zajęcia Programu Edukacji Ekologicznej „Z Wisły do Wisły – podróże z Kropelkiem” organizowane w semestrze zimowym w roku szkolnym 2017/2018.

Do udziału w zajęciach zapraszamy wszystkich uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z aglomeracji warszawskiej. Zgłoszenia będziemy przyjmowali wyłącznie za pośrednictwem specjalnego formularza elektronicznego, który zostanie uruchomiony w dniu zapisów (tj. 19 września br.) na stronie www.mpwik.com.pl oraz w zakładce: Edukacja ekologiczna.

Zajęcia Programu Edukacji Ekologicznej organizujemy  na terenie naszych dwóch zakładów:

1.Stacji Uzdatniania Wody „Filtry” przy ul. Koszykowej 81 w Warszawie:

  • zajęcia w środy i czwartki  o godz. 9:00 i 11:00.

Wszystkie terminy na zajęcia organizowane w semestrze zimowym 2017/2018 zostały zarezerwowane.

Na terenie zabytkowej Stacji Filtrów odbywają się warsztaty poświęcone procesom uzdatniania wody. Opowiadamy o drodze, którą musi przebyć woda, aby dotrzeć do kranów w naszych domach i dlaczego warto ją oszczędzać. Na zakończenie odwiedzamy najstarszy, wciąż działający, filtr powolny uruchomiony w 1886 roku.

W zajęciach mogą wziąć udział uczniowie wszystkich typów szkół (tj. podstawowych i ponadpodstawowych).

2. Zakładu „Czajka” przy ul. Czajki 4/6 w Warszawie:

  • zajęcia w środy o godz. 10:00

Zapisz się na zajęcia! Kliknij

Te warsztaty edukacyjne, skierowane do starszej młodzieży, połączone są z wizytą w największej i najnowocześniejszej w Polce oczyszczalni ścieków „Czajka”. Podczas wycieczki po terenie zakładu uczniowie dowiadują się, jak wyglądają kolejne etapy mechanicznego i biologicznego oczyszczania ścieków.

Uwaga! Zajęcia wyłącznie dla szkół ponadgimnazjalnych.

Pierwsze zajęcia programu w semestrze zimowym odbędą się w środę 4 października br. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Program Edukacji Ekologicznej to nasz autorski projekt dydaktyczny, który realizujemy od ponad 10 lat. Tylko w ubiegłym roku szkolnym wzięło w nim udział około 5 tys. uczniów. Wszystkie zajęcia prowadzą pracownicy MPWiK, którzy znajdą odpowiedź na dociekliwe pytania uczestników. Podczas warsztatów każdy uczeń otrzymuje specjalnie przygotowane materiały edukacyjne, opracowane we współpracy z metodykiem nauczania, systematyzujące zdobytą na zajęciach wiedzę. Dzieci ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych mogą wziąć udział w zajęciach edukacyjnych dotyczących procesów uzdatniania wody, natomiast warsztaty w oczyszczalni ścieków „Czajka” są adresowane wyłącznie do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Regulamin zajęć dostępny jest tutaj

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a