Komunikat strony

szklanka z kranówką wypełniona owocami
29.12.2017

Neon warszawskiej kranówki ozdabia nadwiślański bulwar

Na 514. kilometrze Wisły, na bulwarze Jana Karskiego, stanął neon warszawskiej kranówki. Świetlną konstrukcję o wymiarach ponad trzy metry wysokości i 11 metrów długości będzie można oglądać do początku lutego 2018 r.

Warszawska kranówka w szkołach

Szyld jest częścią prowadzonej przez naszą Spółkę akcji informacyjno-edukacyjnej pod hasłem „Warszawska kranówka – Naturalnie TAK :)”, w ramach której zachęcamy do picia wody z kranu oraz propagujemy zdrowy tryb życia, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Jedną z naszych aktywności jest program bezpłatnego montażu źródełek z warszawską kranówką w stołecznych szkołach. W całym mieście jest ich już ponad 200 (najwięcej źródełek zamontowanych zostało w szkołach na terenie dzielnic Praga Południe – 32 szt. oraz Bielany - 24 szt.). Wkrótce podobne urządzenia pojawia się także w instytucjach użyteczności publicznej (przeczytaj TUTAJ).

Warszawska kranówka gasi pragnienie

Warto dodać, że warszawską kranówką częstowaliśmy także w trakcie miejskich imprez, m.in. Biegu Powstania Warszawskiego czy na pokazach w Multimedialnym Parku Fontann. Łącznie w 2017 r. wydaliśmy ponad 180 tys. kubeczków z zimną wodą. Ponadto od połowy września 2017 r. warszawskiej kranówki można się napić także na Lotnisku Chopina. Trzy źródełka zasilane wodą z miejskich wodociągów są zlokalizowane w tzw. strefie tranzytowej (za strefą kontroli bezpieczeństwa). To pierwsza tego typu instalacja na terenie polskiego portu lotniczego.

Uczciliśmy rok Rzeki Wisły

Neon warszawskiej kranówki to także zwieńczenie naszego tegorocznego udziału w wyjątkowej inicjatywie, jaką jest „Rok Rzeki Wisły”. W 2017 r. w związku z obchodami m.in. zorganizowaliśmy na Płycie Desantu piknik z okazji Światowego Dnia Wody, czy uczestniczyliśmy we wrześniowym Święcie Wisły. Dodatkowo przez cały okres świąteczno-noworoczny w trakcie spacerów można podziwiać iluminację na studni „Gruba Kaśka”.

„Rok Rzeki Wisły”, ustanowiony przez Sejm RP na pamiątkę 550. rocznicy pierwszego wolnego flisu, podkreśla szczególną rolę rzeki w ekosystemie, a także promuje jej unikatowe walory.

Neon warszawskiej kranówki

fot. M. Śmiarowski

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a