Komunikat strony

szklanka z kranówką wypełniona owocami
09.08.2022

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie przypomina o konieczności dbania o wewnętrzną instalację wodociągową

Wodociągi Warszawskie każdej doby dostarczają mieszkańcom Warszawy i okolic ok. 340 mln litrów wodę najwyższej jakości i spełniającej wymagania określone przepisami prawa krajowego i unijnego. Spółka nie bagatelizuje żadnych zgłoszeń dotyczących jakości wody, dlatego po emisji materiału w TVP3 w dniu 3. sierpnia br. dotyczącego jakości wody w jednym z mieszkań na Bemowie, wykonała badania, które potwierdziły wysoką jakość wody we wskazanej lokalizacji. Przy tej okazji Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie przypomina, że dbałość o wewnętrzną instalację wodociągową w budynkach należy do obowiązków właścicieli i administratorów.

Po sygnałach o wykryciu bakterii z rodzaju paciorkowców w jednym z mieszkań przy ul. Juliusza Kaden-Bandrowskiego 7 na stołecznym Bemowie, o czym 3.08.2022 r. poinformowała telewizja TVP3 Warszawa, spółka tego samego dnia pobrała do badania próbki wody zarówno z sieci wodociągowej będącej w eksploatacji Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie we wskazanej lokalizacji, jak z instalacji wewnętrznej (hydroforni) w budynku, za którą odpowiada administrator, w tym wypadku spółdzielnia mieszkaniowa. Celem poboru próbek było wykonanie badań mikrobiologicznych i wyeliminowanie podejrzeń o zanieczyszczenie bakteryjne wody dostarczanej do wskazanego budynku.

Pobranie próbek i wykonanie badań zostało wykonane przez pracowników akredytowanego laboratorium Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie. Uzyskane wyniki badań są prawidłowe, bez przekroczeń parametrycznych, o czym szczegółowo informują poniższe raporty:

Za stan instalacji wewnętrznej w budynku odpowiada zarządca

Przy tej okazji wodociągowcy przypominają o obowiązkach właścicieli i zarządców nieruchomości, a także lokatorów mieszkań. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie odpowiada za jakość wody do węzła głównego (wodomierza głównego), natomiast za stan instalacji wodociągowej w budynku mieszkalnym i w lokalach, od którego zależy jakość wody w kranach, odpowiadają zarządca i lokator. To ich obowiązkiem jest odpowiednia konserwacja, naprawa, a jeśli jest to niezbędne, także wymiana instalacji. Z myślą o administratorach Wodociągi Warszawskie przygotowały poradnik zawierający ważne informacje i wskazówki, jak należy dbać o instalację w budynkach.

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a