Komunikat strony

szklanka z kranówką wypełniona owocami
17.12.2021

Komunikat w sprawie jakości wody dostarczanej do części dzielnicy Wesoła

Szanowni Mieszkańcy,

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. informuje, że jakość wody dostarczanej mieszkańcom Dzielnicy Wesoła z lokalnego wodociągu OSP Centrum została w pełni przywrócona do stanu zgodnego z wymaganiami zalecanymi w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017 r., poz.2294) i jest bezpieczna. Jakość wody oraz jej przydatność do spożycia bez przegotowania została potwierdzona w komunikacie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

Badania próbek wody pobranych w dniach 15 i 16 grudnia 2021 r. potwierdziły brak obecności niechorobotwórczych bakterii grupy coli, co oznacza, że działania podjęte przez MPWiK, których Spółka była zobowiązana decyzją nakazową PPIS z dnia 14 grudnia 2021 r. zostały wypełnione i przyniosły oczekiwany efekt. Jednocześnie spółka zapewnia, że akredytowane laboratoria MPWiK będą kontynuowały kontrolę wody dostarczanej odbiorcom ze stacji OSP Centrum.

Dodatkowo MPWiK oczekuje na decyzję Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w sprawie badania  przyczyn lokalnego, zewnętrznego zanieczyszczenia warstwy wodonośnej, które skutkowało pojawieniem się próbkach wody ze stacji OSP Centrum niechorobotwórczych bakterii z grupy coli.

Pliki do pobrania:

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a