Komunikat strony

Akcja „Sedes to nie kosz na śmieci”

Śmieci wrzucone do toalety mogą spowodować zapchanie wewnętrznej kanalizacji w budynku i doprowadzić do poważnej awarii, której usunięcie bywa nieprzyjemne i bardzo kosztowne. Taki zator może sprawić, że ścieki cofną się i zaleją mieszkanie, ogród lub ulicę powodując duże straty materialne i zanieczyszczenie środowiska.

Co roku nasze służby usuwają setki zatorów sieci kanalizacyjnej, które powstały na skutek wrzucania do toalety przedmiotów, które nigdy nie powinny się tam znaleźć. 

 

Dlatego pamiętaj, że sedes to nie kosz na śmieci. Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz naszą ulotkę!

Więcej o segregacji opadów na segregujna5.um.warszawa.pl

Czy wiesz, czego nigdy nie należy wrzucać do sedesu?

 

  • włosy, nawilżane chusteczki, materiały opatrunkowe, rajstopy, szmaty – materiały łączą się w sploty i uniemożliwiają swobodny przepływ ścieków wewnątrz rury.

 

 

  • niedopałki papierosów, lekarstwa, farby oraz chemikalia i inne domowe środki czystości. Zawarte w nich substancje chemiczne są szkodliwe dla pożytecznych mikroorganizmów oczyszczających ścieki w biologicznej części oczyszczalni.

 

  • igły - to ogromne zagrożenie dla pracowników sieci kanalizacyjnej. Najczęściej są niewidoczne, mogą przebić rękawice i boleśnie ukłuć, powodując ryzyko zakażenia np. wirusem HIV czy żółtaczką.

 

  • materiały budowlane - gruz, gips czy tynk opada na dno przewodów kanalizacyjnych tworząc zwarte, trudne do usunięcia zatory.

 

  • tłuszcze i oleje - tężeją w rurach i zmniejszają ich średnice. To przyspiesza konieczność remontu sieci kanalizacyjnej w budynku.

"Sedes to nie kosz na śmieci" - pobierz nasz rysunkowy poradnik

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a